Соціаліст з Юр'ївки

2016.01.28
В'ячеслав В'ячеславович Гоцій народився у 1975 році в селі Юр'ївка Дніпропетровської області. Навчався у Харкові, закінчив зооветеринарний інститут за спеціальністю «Зооінженерія». На протязі п'яти років працював у Дніпропетровському обласному виробничому об'єднанні бджолярів. Потім присвятив себе державній службі. Працював у пенсійному фонді, був заступником голови Юр'ївської районної державної адміністрації. З травня 2011 року – член Дніпропетровської обласної громадської організації правозахисної спілки «Закон і честь». Восени 2015 року був обраний депутатом Юр'ївської районної ради від партії «Соціалісти».

Ми запросили В'ячеслава В'ячеславовича, щоб поставити кілька запитань, пов'язаних із його діяльністю, як депутата, та планах на майбутнє.

SOCIALIST.DP.UA: Доброго дня, В'ячеславе В'ячеславович! Чому Ви вирішили стати депутатом та підтримуєте програму партії «Соціалісти»?

В'ЯЧЕСЛАВ ГОЦІЙ: Українська політична партія «Соціалісти» близька мені по переконанням. Вважаю, що соціальний статус громадянина України повинен відповідати міжнародним європейським стандартам: суспільство для людини, людина відповідальна перед суспільством в правовому полі .

Право рівне для всіх, і рівні всі перед Законом. Розподіл суспільства на багатих і бідних не допустимий в понятті гідності: олігархат не повинен мати можливості переваг та тиску в усіх інститутах влади: право народу вирішувати свою долю не повинно бути лише декларативним. На сьогодні в Україні відсутня Конституційна рівність кожного громадянина.
Для того, щоб реалізувати соціальну рівність в нашому суспільстві, я і став членом УПП «Соціалісти», бо підтримую її програму.

SOCIALIST.DP.UA: Як Ви оцінюєте стан справ у нашій державі на сьогодні? Взагалі та в межах Юр'ївського району?

В'ЯЧЕСЛАВ ГОЦІЙ: Як не тяжко було Уряду нашої рідної держави складати бюджет країни на 2016 рік, та все ж вдалося визначити першочергові потреби в часи загальнодержавної кризи. Знайшлися кошти і на казкові витрати для «нової» поліції, антикорупційного кабінету, на проведення важливих фестивалів і таке інше.

На жаль, неспроможним виявився бюджет 2016 року на підвищення прожиткового мінімуму, пенсій, мінімальних зарплат. Копійчані поетапні підвищення соціальних стандартів в умовах різкого зростання цін на товари першої необхідності лише принижують людську гідність.
Сьогодні все населення нашого Юр'ївського району, маючи мізерні пенсії та заробітні плати, яких ледь вистачає на хліб, ліки та сплату комунальних послуг, обурені постійним віддаленням від них всіх соціально-побутових служб, призваних і наділених державою повноваженнями обслуговувати і піклуватися про рівень життя людей.

Маємо «передноворічний подарунок пенсіонерам» - Постанову Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1055, якою затверджено перелік територіальних органів Пенсійного фонду України, які повинні бути реорганізовані шляхом злиття.

Це означає, що в нашому районі з великою протяжністю території більше не буде працювати управління Пенсійного фонду, яке надавало послуги 3,7 тисячам пенсіонерів. Основні напрямки послуг пенсіонерам та інвалідам будуть передані до Павлоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, а на території району буде створене відділення з обмеженими повноваженнями.

Чого чекати від такої реорганізації структури пенсійної системи?

Ми вже маємо негативні наслідки подібних реорганізацій. Район мав свою газову службу, РЕМ, прокуратуру, виконавчу, податкову службу… Тепер жителі району вимушені за всіма цими послугами звертатись до об'єднаних служб міст Павлограда, Тернівки, Павлоградського і Юр'ївського районів. Малочисельні представництва цих організацій в районі не є самостійними та не вирішують проблем споживачів послуг. Люди часто вимушені їздити до м. Павлограда. Це незручно, втрата часу, здоров'я, грошей.

І зараз, Кабінетом міністрів України приймається рішення перекласти труднощі держави на зморені життям плечі та кишені найуразливіших верств населення - пенсіонерів, інвалідів, одиноких пристарілих громадян.

Чисельність пенсіонерів району сьогодні складає 3668 осіб. Середній розмір пенсії на селі завжди був значно нижче від пенсії міського жителя. В нашому районі він не перевищує 1 500 грн. Якщо в місті відстань між Пенсійним фондом та місцем проживання пенсіонера може бути подолана трамваями чи тролейбусами з однією чи двома пересадками і стане пенсіонеру в 3-7 гривень, то відстань від крайнього села Юр'ївщини до смт. Юр'ївки 40 км і вартість більше 52 гривень, а до м. Павлограда (ще додатково 30 км) ледь вкладеться в 100 гривень.

Ми добре знаємо, наскільки необхідна пенсійна служба в такому найвіддаленішому районі області, як наш.

Тому, ми, депутати Юр'ївської районної ради VII скликання, стаємо сьогодні на захист інтересів простих сільських людей поважного похилого віку, інвалідів війни, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, людей, які волею долі залишилися в цьому світі без піклування своїх батьків, одиноких пристарілих громадян.

SOCIALIST.DP.UA: Як Ви допомагаєте людям, що вдалося зробити за той час, що Ви є депутатом?

В'ЯЧЕСЛАВ ГОЦІЙ: Від імені громади Юр'ївського району Дніпропетровської області ми звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра, голови правління Пенсійного фонду України, до керівництва області з проханням прийняти просте, але вкрай необхідне простим людям рішення - зберегти Управління Пенсійного фонду України в окремих сільських районах із значною протяжністю територій, видаливши із Переліку територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом злиття, такі управління як Юр'ївське у Дніпропетровській області.

З цим питанням, голова Юр'ївської районної ради Буряк О.М. та я, як голова Юр'ївської районної організації політичної партії «Соціалісти» та безпосередній ініціатор компанії по збереженню управління Пенсійного фонду України в Юр'ївському районі в нинішньому складі та статусі, уже були на особистому прийомі у заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, і отримали запевнення в його підтримці у вирішенні цього питання.
Жителі нашого району не вимагають збільшення й розширення послуг для себе, вони благають залишити, зберегти в Юр'ївському районі управління Пенсійного фонду. Для цього не треба додаткових, зайвих коштів від держави. Наше управління виживає з наявною матеріальною базою і гідно надає людям похилого віку та інвалідам необхідні послуги.

Тим паче, йде реформа з децентралізації влади, сільські громади району мають намір об'єднатися для спільного господарювання. Таким об'єднаним громадам вкрай необхідна вже існуюча інфраструктура. То навіщо її знищувати, відділяти від людей, щоб потім створювати?
Депутати Юр'ївської районної ради єдині в думках і діях по збереженню створених і діючих в районі соціальних та побутових служб для надання послуг населенню і мають намір їх відстоювати.

Також, за власний кошт, депутати районної ради від УПП «Соціалісти» Дерюга Микола Володимирович та Гоцій В'ячеслав В'ячеславович надали фінансову допомогу для придбання подарунків школярам Водянської НСЗШ на Новий рік та дітям дитячого садка с.Новогригорівки Юр'ївського району на День Святого Миколая.

SOCIALIST.DP.UA: Поділіться Вашими планами. Які першочергові цілі Ви ставите перед собою, як депутат?

В'ЯЧЕСЛАВ ГОЦІЙ: По-перше, це залучення міжнародних інвестицій в Юр'ївський район для поліпшення інфраструктури району. А також захист інтересів Юр'ївського району, направлений на його збереження в нинішньому статусі та межах. Дуже важливим я вважаю захист інтересів простих сільських людей, в тому числі людей похилого віку, інвалідів війни, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, людей, які волею долі залишилися в цьому світі без піклування своїх батьків, одиноких пристарілих громадян.

SOCIALIST.DP.UA: Дякуємо Вам за інтерв'ю та бажаємо успіхів у праці!
Поделиться в социальных сетях